Doğa

Hayvanlar Alemi Hakkında İlginç Bilgiler?

Hayvanlar dünyası insanlar tarafından büyük bir ilgi kaynağı çekici ve bir de o kadar gizemli olmuştur, Çünkü Bilim insanları hayvanlar ile ne kadar yakın da olsalar her gün hayvanlar tarafından yep yeni bir bilgi öğreniyorlar ve hayvanlar bilim insanları her geçen gün şaşırtmaya devam etmektedirler. Yani bu içinde olduğumuz gizemli dünyada daha keşfedemediğimiz çok yer var, İşte sizlere araştırmış olduğumuz harika ve bir de o kadar gizemli bilgiler…

1- Karıncalar yaklaşık olarak en az 2 haftaya kadar suyun altında yaşamlarını sürdürebilmektedirler.

2- Yaklaşık olarak bir mavi balinanın dili bir filin ağırlığından daha fazladır.

3- Kutup ayıları yaklaşık olarak 32 km ileride olan bir fok balığının kokusunu çok rahat bir şekilde alabilmektedirler.

4- Erkek imparator penguenleri yaklaşık olarak iki ay boyunca hiçbir şey yemeden eşlerinin (dişilerinin) yemek getirmesini beklerler.

5- 21. 5 cm’lik zehirli ok kurbağası neredeyse 10 yetişkin insanı öldürebilecek bir zehre sahiptir.

6- “Okyanusların çöp sepeti” diğe adlandırılan bir kaplan köpek balığının midesinde birden fazla eski araba parçaları, plakalar ve lastik bulunmuştur.

7- Akrepler inanılmaz derecede dayanıklı bir hayvan olduklarını bilim insanlarına kanıtlamışlardır, Bilim insanları tarafından bulunmuş olan donmuş bir akrep buzu çözdükten sonra yürümeye başlamıştır.

8- Bir kar leoparı tek seferde yaklaşık olarak 15 metre ileriye kadar zıplayabilmektedir.

9- Bir sinek kuşu yaklaşık olarak saniyede 70-80 kez, kadar kanat çırpabilmektedir, Saate 90 km kadar hıza ulaşabilen bu olağan üstü hayvanlar havada asılı kalabildikleri kadarda geriye doğru ve dikey bir şekildede rahat uçabiliyorlar.

10- Koyunlar hastalandıkları zaman kendi kendilerini kolay bir şekilde tedavi edebilen olağan üstü bir hayvandır, Kendilerinin seçtikleri hastalıklarına karşı iyi gelen otları seçip yerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı